Asia czyta Moitessier’a, i pisze o imprezie z nim związanej: „W tym roku wyjątkowo liczna grupa żeglarzy płynie solo non-stop dookoła świata trasą wokół trzech przylądków. The GoldenGlobeRace wystartował z Francji 01.07, do tej pory stawka już się mocno przerzedziła, pierwsze jachty są już na południowym Pacyfiku.
Druga impreza, LongueRoute, jachty startowały dowolnie z portów północnej Europy i USA przed końcem września. Obie te imprezy są związane z 50 rocznicą regat solo non-stop dookoła świata, The Golden Globe. Jako jedyny ukończył i wygrał Robin Knox-Johnston, Francuz Bernard Moitessier mógł wygrać, ale w powrotnej drodze już na Atlantyku zamiast płynąć do mety, zmienił kurs i popłynął na Tahiti.
Robin Knox-Johnston i Bernard Moitessier, to dla upamiętnienia ich rejsów płyną żeglarze różnych narodowości solo non-stop dookoła świata. Niestety nie mam od dawna możliwości śledzenia ich.
I jeszcze płynę ja, „niezrzeszona” w żadnej imprezie. Może takich jak ja jest więcej?”
Kategorie: Ogólna
0 komentarzy