Fanfan wszedł wczoraj w szerokości określane jako Ryczące Czterdziestki (poniżej szerokości S 40st.), gdzie na ogół warunki są sztormowe – ale dla Asi Neptun wydaje się być łaskawy – Asia pisze: „To już 8 tygodni mojego rejsu, mam około 400 mil do trawersu Przylądka Dobrej Nadziei. To chyba nieźle, przecież miałam wiele dni bez wiatru.
Z prognozy pogody na najbliższe dni nie widać żadnych sztormów, wiatr nawet w szkwałach do 25 węzłów, nie ma być też żadnych wiatrów przeciwnych! Bardzo się cieszę, mam szansę zaliczyć południowy Atlantyk bezboleśnie!
Co dalej, zobaczymy!”

I jeszcze: „ szukam kursu/wiatru, żeby do przodu. Jest ciepło, słońce, ok.” I wypatruje Pani Kapitan trawersu … naszego domku! Pyta: Alku, jakie są współrzędne naszego domu, głównie długość? Może zauważę trawers?” No więc, już niedługo: nasza długość to 020st.032’57,65”E. Obecna pozycja Fanfana to: E 11°06’35.4960, S 41°00’10.0440″, więc jeszcze trochę. A wcześniej liczni Asi kibice na FB wypatrywać Jej będą i zapraszają: Janusz:”To ja będę wcześniej, 16.959108 E. Zapraszam na kawę i naleśniki”; Jacek: „16°58, będziemy patrzeć na południe, z piętra, czy tam za lasem nie przesuwa się w lewo jakiś żagiel?Pomachamy!!!”

Asia dziękuję wszystkim tak licznym i sympatycznym kibicom: „Chciałam pomachać wszystkim na tym zdjęciu, ale na razie brakuje mi rąk!”

Kategorie: Ogólna

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com