Tracking (aktualizowana pozycja) Asi i Fanfana została właśnie dodana na trackingu odbywającej się właśnie innej wielkiej imprezy solo non-stop dookoła – czyli Long Route: Tracking The Long Route
Podobnie jak Golden Globe Race, o czym już pisaliśmy, Long Route odbywa się także dla upamiętnienia 50. rocznicy pierwszej w historii imprezy solo non-stop dookoła świata, czyli Sunday Times Golden Globe Race (r. 1968), i Bernarda Moitessier’a (o którym tak ładnie Asia pisała i czyta jego książkę). W przeciwieństwie jednak do regat Golden Globe, Long Route to nie regaty, ale – jak organizatorzy określają tę wielką żeglarską imprezę – pielgrzymka, ku czci Moitessiera.

Nie ma tu żadnych regulacji, żadnych ograniczeń ( z wyjątkiem długości jachtu:
max. 52ft = 15.80m). Wyposażenie nawigacyjne czy komunikacyjne – bez graniczeń. Datę startu do imprezy każdy uczestnik wybrał sam – między 18 czerwca 2018 a 30 września b.r., z miejsca położonego na północ od szer. N 45 (Europa), lub N 41st. (USA). W tym terminie wystartowało 26 jachtów. Powrót – do tego samego miejsca. Trasa: ta sama, którą żegluje Asia, na wschód wokół trzech słynnych i groźnych przylądków. Asia nie bierze udziału w tej imprezie, płynie jako „niezrzeszona”, ale fakt, że organizatorzy umieścili Fanfana na swoim trackingu o czymś przecież świadczy! Ma to znaczenie i prestiżowe – i, oczywiście, zwiększające bezpieczeństwo i Asi, i znajdujących się w pobliżu innych jachtów.
Jak widać z mapki, najbliższym „sąsiadem” Asi jest francuski jacht Peregrina (kpt. Gilles Huot), z którym byli w bliskim kontakcie jeszcze w rejonie Wysp Kanaryjskich.

Autor – Alek Nebelski


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com