W Dzień Kobiet Asia przecięła Zwrotnik Koziorożca, czyli szerokość S 23° 26′ 16″. Fanfan żegluje teraz w wiatrach słabych i bardzo słabych, z kierunków bajdewindowych, czyli w dziób. Asia musi halsować, prędkości bardzo słabe. Do tego upał rzędu 30ºC. Żegluga frustrująca i męcząca: „Maksymalnie ostry bajdewind, duży przechył, nie do życia! I jeszcze potworne upały i ani chmurki na niebie!”

Tego można było oczekiwać, tak tam normalnie jest, w tzw. Końskich Szerokościach.

Wcześniej Asia zeszła do wody i oczyściła część podwodną Fanfana ze spowalniających żeglugę porostów, które okazały się jadalnym rarytasem, jednak Asia nie skosztowała tych smakołyków: „Nie wiem, czy moje goose barnacles, percebes, pędzone na farbie antyporostowej, byłyby tak smakowite. Ale ciągle mam zapas na „czarną godzinę”.

Są jednak i przyjemne momenty: „Pierwsza, latająca ryba na pokładzie od powrotu w ciepłe wody. Ciekawski ptak krąży od rana dookoła. Czekam na wiatr z E, jest bardzo gorąco!”

Przy okazji – gratulacje od Asi dla żeglarzy z jachtów I Love Poland i Sailing Poland za sukcesy w regatach na Karaibach.

[ Foto latającej ryby z innego Asi rejsu]

Kategorie: Ogólna

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com