Odwołane zostały transatlantyckie regaty samotne (OSTAR) i dwuosobowe (TWOSTAR). Oczywiście, to koronawirus COVIG 19 unieruchomił wszystko… start miał być 10 maja, z Plymouth, UK. Asia miała startować w TWOSTAR (wraz z Charlene Howard, na s/y A J Wanderlust), nasi przyjaciele szykowali się do OSTAR: Andrzej Kopytko (też członek Zespołu Brzegowego, jego jacht, La Mouette, mieliśmy właśnie przeprowadzać z Balearów do La Coruna…), oraz Jacek Chabowski i Krystian Szypka.

To miała być już 60. edycja tych prestiżowych, odbywających się co 4 lata regat. Jak pisze organizator, RWYC, regaty odbędą się za rok.

Oprócz OSTAR/TWOSTAR odwołano także szereg innych imprez, m.in. Targi Wiatr i Woda w Warszawie, podczas których Asia, miała odebrać nagrodę Żeglarz Roku 2019 Magazynu WIATR (fotka Asi właśnie z okładki WIATRu); odłożono też ceremonię wręczenia kpt. Pajkowskiej Toporu Bojowego Bractwa Wybrzeża, najwyższego wyróżnienia tej liczącej pond 3 wieki światowej organizacji żeglarskiej (oryginalnie założonej przez piratów na Karaibach (Hermandad de la Costa).

Kategorie: Ogólna

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com