Na aukcję na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Kapitan Joanna Pajkowska postanowiła wystawić części wyposażenia jachtu FANFAN, na którym, jako pierwsza Polka (i podobno jedna z 10 tylko kobiet na świecie), opłynęła dookoła świata samotnie i bez zachodzenia do portów. Ten samotny rejs Asi trwał 216 dni, żeglowała 40-stopowym aluminiowym jachtem FANFAN, a to, co wystawia na WOŚP, to zapasowy statecznik do samosteru wiatrowego, urządzenia, które sterowało Fanfanem gdy – m.in. pod Hornem – padł autopilot elektroniczny. Sklejkowe stateczniki wykonał nasz przyjaciel Jarek Strzeszewski, znakomity szkutnik i żeglarz. Zapasowe stateczniki okrążyły świat. Obok statecznika, w „pakiecie” jest też foto z mety w Plymouth.

Aukcja na rzecz WOŚP odbywa się internetowo na Allegro, koniec licytacji 14 lutego.

link: https://allegro.pl/oferta/statecznik-z-jachtu-fanfan-od-asi-pajkowskiej-10140914826

Stateczniki są podpisane przez Panią Kapitan, a na życzenie wygrywających licytację Asia dopisze dedykację, z nazwiskiem szczęśliwego triumfatora aukcji! Zwycięzca aukcji, jeśli zechce, będzie mógł osobiście odebrać statecznik i fotkę!

Cena wywoławcza była 100 zł – obecnie osiągnęła już 1125 zł, a licytacja trwa dalej!

A przy okazji, mocowanie samosteru wiatrowego na pawęży w czasie sztormu to wyjątkowy wyczyn ekwilibrystyczny, a pokaz mocowania Asia wykonała dla telewizji TVN w marinie w Plymouth w kwietniu 2019, zaraz po rejsie, co widać na fotce (strzałka wskazuje statecznik).

dav

Kategorie: Ogólna

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com