Po ciężkim sztormie w rejonie Azorów 4 dni temu, Fanfan i Asia męczą się teraz z powodu braku wiatru: „Wiatry bardzo słabe, cieszę się, gdy dochodzi do 10w, ale to rzadko. I z rufy, co też nie za dobrze przy tak słabym. Staram się nie spóźnić. Paliwa niewiele zostało, silnikowanie nie wchodzi w grę.”

Asia zachowuje jednak pogodę ducha: „Statystycznie, to mam dobre warunki do żeglugi, statystycznie! 40-50 węzłów wiatru przy Azorach, teraz 2-5 w…”

Cała noc bez wiatru, teraz staram się płynąć na wietrze 5-7 węzłów, wiatr bardzo zmienny. Kurs różny, kręcę się, wiem, że nie chcę płynąć na zachód i na południe. Ale płynę też na północ i na wschód. Jak się da.”

Mimo braku wiatru, i bardzo powolnej w rezultacie żeglugi, czasu na odpoczynek nie ma – teraz Fanfan wchodzi w rejon gdzie przecinają się szlaki żeglugowe, i należy oczekiwać dużego ruchu statków.

Ale o życzeniach Świątecznych Asia oczywiście pamiętała: „Najlepsze życzenia świąteczne, ja tradycyjnie życzę wszystkim spełnienia marzeń i realizacji planów!”

Kategorie: Ogólna

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com