Bractwo Wybrzeża – Mesa Kaprów Polskich, uhonorowało Kpt. Asię Pajkowska swoim najwyższym wyróżnieniem, czyli nagrodą Chwała Mórz i Kaperskim Toporem Bojowym, oczywiście, przyznanym Asi nie tylko za solo nonstop rejs dookoła świata na Fanfanie, ale za tzw. całokształt żeglarskich dokonań.

Bractwo Wybrzeża (Hermandad de la Costa) to międzynarodowa organizacja żeglarzy, nawiązująca do tradycji flibustierów – powstałego w XVII wieku stowarzyszenia piratów z rejonów Karaibów i Ameryki Łacińskiej, dla wzajemnego wspierania się.

Asia jest jedyną kobietą, wyróżnioną Toporem przez Mesę Polską. Bractwo nie dopuszcza do swojego grona żeglarzy-kobiety, mimo że Statut mówi o „braterstwie ludzi kochających morze”…

Uroczyste wręczenie Topora odbyło się podczas Baltic Sail Gdańsk.

Potem Asia odprowadziła do Szczecina jeden z żaglowców biorących udział w Baltic Sail Gdańsk, oldtimer s/y OLANDER. Żaglowiec Olander (długość 23,55 metra z bukszprytem, 220m2 żagli) to stary duński kuter drewniany (r. bud. 1931!), pięknie przebudowany w drewnie żegluje od 2010r. jako kuter gaflowy.

Kategorie: Ogólna

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com